3 powody dla których lepiej jest ćwiczyć w dwie osoby [CZEŚĆ 1]

Ta krótka seria podstawia naukowe i subiektywne powody dla których trening w parze lub grupie jest lepszy!

1. Ćwicząc z partnerem treningowym, masz więcej motywacji do dłuższego treningu

Spytałem znajomych co daje im trening z kimś znajomym. Jeden z nich, powiedział mi, że podczas treningu z „ziomkiem” jest bardziej zmotywowany do tego, by nie odpuścić założonego planu, a nawet, jest w stanie zrobić więcej powtórzeń. Ponad to, jest pewny, że nie odpuści sobie wyjścia na siłownię, ponieważ umówił się ze znajomym. A głupio jest zrezygnować.

W pewnym badaniu sprawdzono kto będzie dłużej ćwiczyć. Osoby ćwiczące samodzielnie czy osoby ćwiczące z partnerem. Intuicja podpowiada, że osoby z partnerem skończyły ćwiczyć później. Wyniki badania potwierdzają to przepuszczenie, jednak zaskakujące jest, że osoby ćwiczące samotnie poświęciły dwa razy mniej czasu na ćwiczenia niż osoby z partnerem.

Trening można przeznaczyć na socjalizowanie się i fajne spędzenie czasu. Im więcej robimy coś razem, tym bardziej zaczynamy to lubić. Regularnie spotykanie się na siłowni buduje wspólną motywacje. Istnieje jednak zagrożenie, że trening zostanie przegadany. Prostym sposobem na maksymalizacje efektów pracy jest umówienie się na plan ćwiczeń przed wspólnym treningiem.

Kliknij by przejść do części drugiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *