Jak schudłem bez pomocy tabletek na odchudzanie?

Wiem jak to jest zmagać się ze swoim ciałem. Sprawne i szczupłe ciało wynika z włożonej pracy i wysiłku. Wielkość mojego brzucha wynika z decyzji, które podejmuje. Nie zawsze byłem specjalistą od odchudzania, a wszystko zaczęło się od tego jak sam schudłem. Tutaj dowiesz się jak udało mi się schudnąć bez cudownych diet, katorżniczych treningów ani tabletek na odchudzanie. Można powiedzieć, że było to szybkie odchudzanie.

Jak zacząć odchudzanie?

Zaczynając od początku, trzeba się zważyć i zmierzyć. Dobrze jest też zrobić sobie zdjęcia. Tak też zrobiłem i wybrałem, że chcę z 78 kilogramów zejść do 65 kilogramów. Później okazało się, że stałem się bardzo szczupły, ale przecież nie przeszkadza to osobie, która do niedawna miała nadwagę. Zatem gdy już wiemy jaki mamy punkt wyjścia, warto pomyśleć jaki konkretny, mierzalny i realny cel możemy obrać. Mogą to być kilogramy, centymetry, rozmiary ciuchów. Trzeba pamiętać, że cel musi być realny. Schudnąć 5 kilogramów w tydzień jest możliwe. Tylko, że efekty będą mizerne, a samopoczucie fatalne. 0,5-1,0 kilogram na tydzień to zdrowa redukcja.

Mamy początek i koniec, a jak się przemieścić między tymi dwoma punktami? Trzeba obrać środki. Ja wybrałem pewne ograniczenia dietetyczne oraz ruch.

Zrezygnowałam ze słodyczy i napojów słodzonych (które uwielbiałem i piłem codziennie). Aby zastąpić zły nawyk dobrym, to zamiast pić po obiedzie Colę, piłem zdrowy sok. Aby zamiast po obiedzie iść leżeć w fotelu, wybierałem się na spacer.

Efekty same przyjdą

Z początku spacerowałem przez 20 minut. Potem 40 minut, aż doszedłem do 100 minutowych spacerów. Prawie codziennie. W ten sposób w ciągu 3 miesięcy schudłem 13 kilogramów. Nie były mi potrzebne suplementy na odchudzanie, Slimunox, Figurena, Asystor Slim, Burnbooster, Linea, Thermo coś tam, ani inne leki czy tabletki na odchudzanie. Jak schudłem? Mniej jadłem i więcej się ruszałem. Ot, cały sekret.

Gdybym uwierzył obietnicom producentów tych pigułek, to straciłbym pieniądze i może nawet zdrowie. Suplementy diety na odchudzanie może troszkę przyspieszają metabolizm, ale nigdy nie zapewnią efektu odpowiedniej ilości przetworzonej żywności oraz ruchu na świeżym powietrzu.

Szybkie odchudzanie bez tabletek

Zatem nie potrzeba “cudownych” produktów za setki złotych, aby cieszyć się szczupłym ciałem. Wystarczy konsekwencja i odrobina czasu. Ruch może być dowolny, byle trwał. Każda dodatkowa minuta, zwiększa spalanie. Niestety nie działa to tak w przypadku jedzenia. To nie tak, że im mniej będziemy jeść, tym szybciej osiągniemy cel. Trzeba jeść, żeby organizm funkcjonował. Głodówki to jeden z najgorszych pomysłów by schudnąć. Ochota na jedzenie szybko zniszczy twoją motywację. Zatem potrzebujesz pewnej puli jedzenia, by funkcjonować. Tego też nie zapewni Ci suplement na odchudzanie. Ani Asystor Slim, ani Slimunox, ani Linea, ani Figurena, ani Burnbooster, ani nic innego.

Co potrzebujesz?

  • odpowiedniej ilości jedzenia
  • dużo ruchu
  • snu
  • spokoju
  • trochę czasu
  • przyda się też wsparcie przyjaciół lub specjalistów

Może nie będzie to super szybkie odchudzanie, ale na pewno będzie to skuteczne. Wiesz, że możesz i potrafisz. Wystarczy, że zaczniesz. Najlepiej od razu.

 

2 myśli na temat “Jak schudłem bez pomocy tabletek na odchudzanie?

  1. Basia Odpowiedz

    Należy wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe i dobrą dietę, przede wszystkim regularne posiłki, a ponadto ruch. Bez tego jest bardzo ciężko. Sama to przeżywałam, pomocna okazała się strona ze suplementami i zdrową żywnością [edycja Trenera – link reklamowy wycięty ] nie łykałam tabletek na odchudzanie i udało mi się osiągnąć cel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *