Jak szybko zrzucić tłuszcz z brzucha?

Tłuszcz na brzuchu potrafi być najbardziej opornym na odchudzanie miejscem w ciele. Nie ma co się dziwić, że wiele osób szuka sposobu jak szybko schudnąć z tego obszaru. Dieta odchudzająca może być jednym ze sposobów jak zrzucić brzuch. Trening w domu to też przydatne narzędzie do odchudzania. Tutaj przyjrzymy się tym sposobom, które najszybciej pozwolą ci pozbyć się 5 czy 10 kilogramów, szczególnie z brzucha.

Tłuszcz tłuszczowi nie równy

Wiele osób myśli, że jeżeli zjemy sałatkę polaną tłustą oliwą to tłuszcz z oliwy trafi bezpośrednio na brzuch jako tłuszczyk. To nieprawda, a to co masz na talerzu zmiania się w coś innego w twoich jelitach, a jeszcze inną rzeczą jest gdy trafia do komórek twojego ciała. Zdrowe tłuszcze są niezbędne do funkcjonowania organizmu. Może słyszałaś o tym, że trzeba jeść ryby, bo są zdrowe. Tylko dlaczego? Dlatego, że mają zdrowe tłuszcze, które budują zdrowe komórki twojego ciała oraz pozwalają zachować równowagę hormonalną. Dlatego pamiętaj by jeść tłuszcze takie jak Omega-3. Niekoniecznie suplementy, ale pełnowartościowe pokarmy jak ryby, oleje tłoczone na zimno czy oliwa. Pomoże ci to być nasyconą i nie podjadać między posiłkami. A przecież trzymanie diety to dobry sposób na zrzucenie brzucha.

Każdy ruch ma znaczenie

Żeby spowodować szybkie odchudzanie trzeba dołączyć ćwiczenia. Mogą być to zajęcia fitness, treningi w domu czy spacery. Ważne jest, by się ruszać. Nie musisz zastanawiać się jak szybko zrzucić brzuch, jeżeli ćwiczysz! Najlepiej zacząć treningi od razu i powtarzać je co drugi dzień. Gdy już przyzwyczaisz się, możesz uprawiać sport prawie codziennie. To pozwoli na skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Brzuszki to nie wszystko co możesz robić. Wiadomo, że fajnie jest uruchomić część ciała z której chcesz schudnąć, ale najlepszy efekt osiągniesz ćwicząc całe ciała. Zasada jest taka, że całe ciała spala tłuszcz, a im więcej mięśni bierze udział w ruchu tym lepiej. Dlatego treningi opierające się na całym ciele są najlepsze.

Szybkie odchudzanie jest łatwe

Tajemnica szybkich efektów nie leży w drogich suplementach, dietetycznym jedzeniu czy najtrudniejszych treningach. Najważniejsza jest wytrwałość i konsekwencja. Jeżeli dojście do obecnej wagi zajęło Ci 2 lata, to nie możesz oczekiwać, że ta waga zleci w 2 tygodnie. To nie chodzi o to, że jest to za trudne. To po prostu niemożliwe. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i realistycznie ocenić swoje szanse. 0,5-1kg/tydzień to realne tempo redukcji. Oczywiście im mniej masz już kilogramów, tym każdy następny kilogram do zrzucanie będzie trudniejszy. Nie ma się jednak co zniechęcać, bo to jest możliwe.

Brzuch to tylko jedna z partii i zwykle najbardziej oporna na odchudzanie. Ale jeżeli spojrzysz na całe ciało, nie jest tak, że brzuch jest duży, a reszta jest chuda. Kończyny i korpus stanowią całość, więc jak zleci z ud, to i z brzucha zleci. Potrzeba tylko trochę cierpliwości. Dieta odchudzająca będzie skuteczna jeżeli będzie możliwa to wypełnienia. Jeżeli narzuciłaś sobie zbyt drakońskie ograniczenia, to nie można oczekiwać, że po kilku dniach odpuścić. Zacznij od małym zmian, ćwicz w domu i nie daj sobie wmówić, że nie dasz rady. Dasz radę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *