Czy kobiety powinny ćwiczyć z ciężarem?

 

Czy wystarczy, że kobiety robią cardio i osiągną wspaniałą sylwetkę o której marzą? Nie… Ale co zrobić? Czy kobieta powinna podnosić ciężary? Odpowiedź brzmi: TAK!

Trening siłowy kształtuje sylwetkę. Jeżeli twoje ciało jest zaokrąglone i ćwiczysz jedynie cardio (długie i jednostajne ćwiczenia), ostatecznie będziesz jedynie mniejszą kulką… Dodanie mięśni we właściwe miejsca sprawi, że ciało nabierze atrakcyjnego kształtu.

Jest bardzo wiele korzyści wynikających z treningu siłowego. Wszystkie tworzą najlepszą możliwą sylwetkę. Najbardziej znane korzyści z takiego treningu to:

 • wzrost siły poprzez stopniowe zwiększanie ciężaru
 • wzrost mięśni poprzez zjawisko hipertrofii mięśniowej

Jednak kobiety bardziej zainteresują inne fakty. Trening siłowy powoduje utratę tkanki tłuszczowej. Wzmocnienie mięśni poprzez trening z ciężarem nakręca metabolizm, przez co spala się więcej kcal w ciągu dnia. To proste: więcej komórek mięśniowych = większe spalanie. A co za tym idzie… Można jeść więcej 🙂


Dodatkowymi korzyściami z treningu siłowego są:

 • wzrost pewności siebie
 • odwrócenie procesu rozpadu mięśni i kości
 • poprawa postawy ciała
 • łagodzenie bólu pleców
 • zmniejszenie poziomu stresu

To wszystko zyskujesz, ćwicząc z ciężarami. Wymachy rąk z hantlami po 1 kg niewiele zmienią. Musisz użyć ciężkiego obciążenia. By wyglądać silnie, musisz ćwiczyć siłowo. Nie martw się o umięśniony i żylasty wygląd. To niemożliwe. Kobiety z natury mają kłopot z uzyskaniem masy mięśniowej, bo brakuje mi hormonu potrzebnego do rozrostu mięśni, czyli testosteronu.

To słodycze czynią kobiety dużymi, nie ciężary. Leć na siłownie i nie bój się podnieść coś ciężkiego raz na jakiś czas.

 

2 komentarze do “Czy kobiety powinny ćwiczyć z ciężarem?

  • Paweł Kolacki Autor wpisuOdpowiedz

   Maria, dziękuję za twój komentarz! Temat jest złożony i budzi wiele emocji. Większość kobiet woli naturalne ciało. Niestety trening ze sztangą kojarzony jest z żylastą sylwetką. Nic bardziej mylnego ;]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *